Twój Urząd Gminy

faks: 12 270 16 77
NIP: 944-224-60-27
REGON: 000547490

Urząd obsługuje mieszkańców wszystkich miejscowości z terenu gminy, inwestorów, partnerów indywidualnych i instytucjonalnych.
Kierownikiem Urzędu jest Wójt Gminy, działający przy pomocy Zastępcy Wójta, Sekretarza Gminy i Skarbnika Gminy oraz kierowników gminnych jednostek organizacyjnych.
Zadania i kompetencje Urzędu wynikają z przepisów prawa, w szczególności z ustawy o samorządzie gminnym.

Urząd prowadzi sprawy związane z zaspakajaniem zbiorowych potrzeb mieszkańców gminy, są to między innymi:

• ład przestrzenny
  • gospodarka nieruchomościami
  • ochrona środowiska i przyrody
  • gospodarki wodnej
  • gminne drogi, ulice, mosty, place oraz organizacja ruchu drogowego
  • wodociągi i zaopatrzenie w wodę
  • kanalizacja, usuwanie i oczyszczanie ścieków komunalnych
  • utrzymanie czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i
  • unieszkodliwiania odpadów komunalnych
  • zaopatrzenie w energię elektryczną i cieplną oraz gaz
  • lokalny transport zbiorowy
  • ochrona zdrowia
  • pomoc społeczna, w tym ośrodki i zakłady opiekuńcze
  • gminne budownictwo mieszkaniowe
  • edukacja publiczna
  • kultura, w tym prowadzenie bibliotek gminnych i innych instytucji kultury
  • ochrona zabytków i opieka nad zabytkami
  • kultura fizyczna i turystyka, w tym tereny rekreacyjne i urządzenia sportowe
  • targowiska i hale targowe
  • zieleń gminna i zadrzewienia
  • cmentarze gminne
  • porządek publiczny i bezpieczeństwo obywateli
  • ochrona przeciwpożarowa i przeciwpowodziowa, w tym wyposażenie i utrzymanie gminnego magazynu przeciwpowodziowego
  • utrzymanie gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych
  • polityka prorodzinna, w tym zapewnienie kobietom w ciąży opieki socjalnej, medycznej i prawnej
  • wspieranie i upowszechniania idei samorządowej
  • promocja gminy
  • współpraca z organizacjami pozarządowymi
  • współpraca ze społecznościami lokalnymi i regionalnymi innych państw

Szczegółowe informacje na temat sposobu załatwiania spraw można znaleźć na poszczególnych zakładkach strony internetowej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Mogilany

Jeśli chcesz załatwić sprawę w Urzędzie przejdź do kolejnych zakładek, które pomogą ci szybko pozyskać informację, druki czy dane, tak aby Twoja wizyta w Urzędzie była w pełni satysfakcjonująca i trwała nie dłużej niż według Ciebie to konieczne.

Misją Urzędu Gminy Mogilany jest działać sprawnie, przyjaźnie i bezpiecznie. Podejmujemy działania w celu zgodnego z prawem, szybkiego załatwiania spraw naszych klientów. W działaniach kierujemy się zasadami legalizmu, rzetelności, celowości  i gospodarności. Traktujemy interesantów urzędu zawsze, jak klientów korzystających z usług publicznych gminy, nigdy jak petentów.  Robimy wszystko co możliwe, by osiągać najwyższą jakość załatwianych spraw. Urząd to ludzie go tworzący, nie tylko miejsce na mapie gminy (tekst z linkiem). Bezpieczeństwo obrotu prawnego, dane naszych mieszkańców i partnerów stanowią wartość podlegającą bezwzględnej ochronie.

Struktura organizacyjna

Schemat graficzny opublikowany na naszych stronach ułatwi organizacyjne umiejscowienie danej komórki organizacyjnej.
Pobierz: Struktura UG

Numer rachunku bankowego

By przekazać środki finansowe na rzecz gminy, uregulować swoje zobowiązania można również skorzystać z usług banków, w tym Krakowskiego Banku Spółdzielczego Oddział w Mogilanach (w którym Urząd prowadzi rachunek bankowy):
60 8591 0007 0220 0000 0273 0001
lub z usług świadczonych drogą internetową przez większość banków [najczęściej 24 godziny na dobę].

W Urzędzie Gminy Mogilany w sprawach skarg i wniosków przyjmują:

Wójt Gminy Mogilany – w poniedziałek
w godzinach od 12.00 – 16.15 pok. 16

Przewodniczący Rady Gminy Mogilany
w poniedziałek w godzinach 15.30 do 17.00 pok. 4B

Zastępca Wójta Gminy - codziennie w godzinach pracy Urzędu
Sekretarz Gminy Mogilany - codziennie w godzinach pracy Urzędu
Skarbnik Gminy Mogilany - codziennie w godzinach pracy Urzędu
Kierownicy Referatów - codziennie w godzinach pracy Urzędu
Kierownicy Jednostek Organizacyjnych - codziennie w godzinach pracy (w siedzibie jednostki organizacyjnej)